Home » Pozostałe » Historia kawy Lavazza

Historia kawy Lavazza

Czyli jak powstała najpopularniejsza na świecie palarnia kawy…

Początki marki Lavazza sięgają jeszcze XIX wieku, cała historia rozpoczęła się w 1884 roku, kiedy to Luigi Lavazza przyjechał do Luigi Lavazza - założyciel firmy LavazzaTurynu szukać lepszego życia. Przez pierwsze 10 lat swojego pobytu w Turynie Luigi łapał się różnych zajęć, po to by w końcu w 1895 roku otworzyć własny sklep. W sklepie Luigi sprzedawał prawie wszystko, począwszy od mydła aż po kawę…, którą można było również wypić na miejscu. 

Przez kolejne lata sklep Luigiego Lavazzy funkcjonował coraz lepiej, przełomowym momentem w rozwoju firmy stało się wprowadzenie nowej, nigdzie wcześniej nie wykorzystywanej metody parzenia kawy z ziaren różnych gatunków, to właśnie ten pomysł wyróżnił Lavazze spośród innych sprzedawców. Wprowadzenie nowoczesnych technologii i szczelnych, pergaminowych opakowań sprawiły, że Luigi Lavazza trafił do dziesiątki importerów i producentów kawy we Włoszech.

Po 38 latach ciężkiej pracy Luigi przekazał swoją firmę trzem synom i odszedł na emeryturę, właśnie wtedy podjęto decyzję że firma Lavazza na zawsze będzie w rękach rodziny. Czołowa pozycja firmy Lavazza na światowym rynku kawowym ugruntowała się w 1955 roku, gdy kupiono teren „Corso Nowara 59″ na którym do dziś mieści się główna siedziba i fabryka kawy Lavazza.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Historia kawy Lavazza, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>