Home » Pozostałe » Początki kawy

Początki kawy

Skąd tak naprawdę wywodzi się kawa? Gdzie odkryto kawę?

 

Wbrew temu, co można by sądzić, kawa wcale nie wywodzi się ani z Kolumbii ani z Brazylii, a z leśnych gór Kaffy – państwa położonego na terenach obecnej Etiopii. Do dzisiejszego dnia tylko w tym miejscu na całej ziemi można spotkać dziko rosnące kawowce. 

Historia Odkrycia kawyTo właśnie z Kaffy kawa trafiła do Jemenu i na Półwysep Arabski, najprawdopodobniej za sprawą muzułmańskich pielgrzymów. Jedna z legend odkrycia kawy głosi, że odkrył ją pasterz Kaldi, który zauważył że jego kozy po zjedzeniu owoców kawowca zaczęły niesamowicie tryskać energią ( za sprawą znajdującej się w owocach kofeiny). Zaciekawiony pasterz zaniósł czerwone owoce do starszyzny plemienia, Ci ze względu na ich szatański kolor kazali je wrzucić do ognia, jednak kiedy wokół rozniosła się wspaniała woń prażonego ziarna, kazali je natychmiast wyciągnąć. „Szatańskie owoce” rozdrobniono i zagotowano, otrzymano z nich całkiem smaczny napój, który dodawał siły i pomagał przemóc zmęczenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Początki kawy, 5.0 out of 5 based on 1 rating

One Response to Początki kawy

 1. Dobrze że kiedyś odkryli tą kawę, jak ja bym wytrzymał cały dzień w pracy bez filiżanki kawy?
  Polecam kawę Lavazza, jest stosunkowo tania za tak dobrą kawę.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>